Quady

MOCNE WRAŻENIA Z JAZDY NA QUADACH...

Centrum Rekreacyjne Granda zaprasza na tor quadowy. Na bielskich błoniach przygotowaliśmy trasę po której każdy może spróbować swoich sił w jeździe na ATV. Oferujemy Państwu zarówno duże quady dla dorosłych i młodzieży jak i małe i średnie pojazdy dla dzieci. Tor quadowy czynny jest w soboty i niedziele oraz dni wolne od pracy w godzinach od 11:00 do zmierzchu. Zapraszamy.

 

Quad staje się coraz popularniejszą zabawą dla miłośników czterech kółek i nie tylko. W języku potocznym można spotkać inne nazwy quadów jakie jak ATV (z ang. All Terrain Vehicle), wszędołaz czy czterokołowiec (chociaż znajdziemy także quady trzy-, sześcio- a nawet ośmiokołowe). ATV jest pojazdem otwartym , przeznaczonym do jazdy offroadowej (poza drogami utwardzanymi). Swoje zaczątki pojazd ten ma w fabryce HONDY gdzie w latach 60. ubiegłego wieku powstał trzykołowy prototyp dzisiejszego ATV. Amerykańscy inżynierowie w celu poprawy bezpieczeństwa dołożyli jeszcze jedno koło na pierwszą oś i tak w latach 80tych pojawił się pojazd, który tak bardzo lubimy. Ze względu na zastosowanie pojazdy te są zwykle dzielone przez producentów na: sportowe (rekreacyjne), użytkowe. Pierwsza grupa charakteryzuje się zwykle napędem na dwa tylne koła (2x4) i dużym skokiem zawieszenia. Przeznaczona jest teoretycznie do szybkiej jazdy po niezbyt wymagającym terenie. Modele użytkowe mają zazwyczaj napędzane wszystkie cztery koła (4x4), aczkolwiek często pozostawiana jest możliwość odłączania przedniego napędu. Grupa ta jest przeznaczona do jazdy w ciężkim terenie (np. bagna, głęboki śnieg). Ze względu na walory trakcyjne ATV znajduje zastosowanie w rolnictwie i ratownictwie.

W głównej mierze podział quadów opiera się na sposobie przeniesienia napędu. Ze względu na to kryterium mamy do czynienie z quadami o napędzie na tylną oś i są to pojazdy sportowe i rekreacyjne, oraz quady z napędem na cztery koła nazywane potocznie przeprawowymi, gdyż z łatwością pokonują każde przeszkody terenowe.

Quady to także sport. W Polsce zawody quadów organizowane są przez Polski Związek Motorowy pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska oraz przez pasjonatów quadów organizujących cykle rajdów przeprawowych jak płocki "River Ride" czy "Challenge".

W rajdach oficjalnych, startować można w następujących konkurencjach motocross (wyścigi po torze bez nawierzchni asfaltowych, często z usypanymi rampami wymuszającymi skoki), enduro ("wytrzymałościowe" wyścigi po trasie terenowej), supermoto (wyścigi po torze asfaltowo-szutrowym z rampami wymuszającymi skoki). Najbardziej znanym europejskim wyścigiem jest 24-godzinny tzw. nieoficjalny "mundial quadów" rozgrywany corocznie we francuskim miasteczku Pont de Vaux. Kategoria quadów istnieje także w znanym rajdzie Paryż-Dakar.

Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
Quady
W naszej ofercie
BAWILI SIĘ Z NAMI:
© 2010 Granda - Centrum Rekreacyjne. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij